Pratik Araba

"Her şey 1968 yılında iki genç ustanın ortak bir tamirhane açmasıyla başladı."


Firmamız Üstün Oto adıyla 1968 yılında oto tamir ve bakım servisi olarak İstanbul-Çağlayan’da 80 m² lik bir alan üzerine kuruldu.

Özellikle Amerikan otomobilleri ve otomatik şanzıman üzerine vermiş olduğu hizmetlerle, karışık oto üzerine çalışan firmalar arasında gözde bir yerde bulunmayı başardı.

25 yıl İstanbul Çağlayan’da verilen hizmet neticesinde 1993 yılında bugün halen faaliyette bulunduğu İstanbul-Beylikdüzü'ndeki merkez binasına geçti.
Pratik Araba

Kaliteli hizmetin bir bütün olarak sunulması gerektiğine inanan Üstün Oto, bünyesine SSH ( Satış Sonrası Hizmetler ) diye adlandırılan Mekanik, Kaporta, Fırın-boya, Elektik, Elektrodiagnostik ünitelerini bünyesine ekleyerek 2001 Yılında TS 12047 (Binek ve Ticari Araçlar “A” Kalite Hizmet Belgesi) ‘yi alarak müşterilerine vermiş olduğu hizmetin “A” kalite hizmet normlarına uygunluğunu belgeledi.

2005 yılında Kore ve Japon menşei araçlarda; 2007 yılında Avrupa menşei araçlarda; tamir, bakım ve hasar hizmetlerinin bütününü özel servis statüsünde vermeye başladı.
Pratik Araba
Pratik Araba

2010 yılında Çevre Bakanlığından Egzoz emisyon ölçüm istasyonu ruhsatı aldı.

2020 yılına geldiğimizde Pratik Araba adıyla otomotiv sektöründe kolay çözümler üretmeyi ilke edinmiştir. Bu bağlamda ilk olarak araç sahipleri için sürekli bir soru işareti olan periyodik araç bakımı konusunu ele alarak online periyodik araç bakım hesaplama sistemini geliştirmiştir.

Şuan için Üstün Oto,Pratik Araba tescilli markasıyla toplamda 2000 M² alan üzerinde, satış sonrası hizmetlerin tümünde TSE 12047 standartlarında hizmet vermektedir.